PIÁNKO

acoustic-folk

O kapele

SUNDEJ TY DUDY Z PŮDY a něco zkusíme… asi tak nějak možná vznikl nápad a sestava různorodých nástrojů se současným názvem PIÁNKO. Někdy koncem roku 2004 se sešel muzikant, textař a hudební nadšenec Václav Novák na strakonickém hradě s dudákem Tomášem Papírníkem, který přemluvil bráchu Libora, aby taky oprášil klarinet a zkusí si jen tak něco málo zahrát a zabéékat. Zjistili, že je to baví a začali nesměle zkoušet většinou po obývacích pokojích s převzatým repertoárem (lidovky, Čechomor, Lucie, Chinaski, J. Nohavica).

Žánrový rozptyl byl opravdu široký a pojetí velmi originální. Postupně se však dostavily první vlaštovky v podobě vlastních, umělecky hodnotných výtvorů (VOZEJK) a převážila snaha o původní repertoár. Zároveň se k trojici muzikantů přidal dálkový student hudby Michal Bezpalec na příčnou flétnu, violoncellistka Martina Spišská zvaná NOTÁŘKA (jako pedagogický dozor a jediný skutečný hudební profík) a později také zpívající, tančící a vždy pozitivně naladěné ozdoby souboru Petra Tůmová a Kateřina Nováková. S příchodem posledního člena skupiny Martina Nováka (příbuzenský vztah s V. Novákem není doložen), který si vzal na svá bedra rytmiku (cajon, djembe) se kapelka pomalu, chtě-nechtě, přesouvá z obýváků do větších a zvukově více izolovaných prostor bez přímých sousedů.

Název PIÁNKO vyplynul z demokratické volby a první vystoupení bylo na obzoru (Adventní trhy 2005). Následovaly další, více či méně úspěšné akce (dle toho, kolik si kapela dovezla s sebou příbuzných). V roce 2007 si PIÁNKO hned DVAKRÁT 😉 nahrálo a jednou vydalo své debutové album s názvem Živly. O tři roky později pak vzniká zatím poslední album Homosapiens. Hlavním motorem kapely jsou naši věrní, skalní fanoušci a také vnitřní chemie poněkud různorodých osobností, která je prověřená časem a myslíme si, že funguje.

Poslední dobou vystupujeme v následujícím obsazení:

Václav Novák – autor, kytara, zpěv

Libor Papírník – autor, klarinet, kytara, zpěv

Kateřina Kabátová – zpěv

Tomáš Papírník – dudy, zpěv

Michal Bezpalec – djembe, cajon, příčná flétna

Miluše Míčková – violoncello

Bývalí členové:

Martina Spišská – violoncello

Petra Tůmová Kadlecová – zpěv

Martin Novák – perkuse

Sledujte nás

PIÁNKO – Oficiální stránka | 2024

Webdesign: Václav Miklas | www.vaclavmiklas.eu